facebook'a ekle twitter'a ekle myspace'e ekle friendfeed'e ekle google bookmark'a ekle msn ekle rss abone ol

12 Angry Men izle

Part
Part
Part
Part
Part

Açıklama:

IMDB : 8,8 Tür : Dram / Gerilim Yönetmen : Sidney Lumet Senaryo : Reginald Rose Görüntü Yönetmeni : Boris Kaufman Müzik : Kenyon Hopkins Yapım : 1957, ABD , 96 dk. Oyuncular:Henry Fonda (Jüri üyesi Bay Davis) , Lee J. Cobb (Jüri üyesi) , Ed Begley Jr. (Jüri üyesi) , E.G. Marshall (Jüri üyesi) , Jack Warden (Jüri üyesi) , Martin Balsam (Jüri üyesi) , John Fiedler (Jüri üyesi) , Jack Klugman (Jüri üyesi) , Edward Binns (Jüri üyesi) , Joseph Sweeney (Jüri üyesi Bay McCardle) , George Voskovec (Jüri üyesi) , Robert Webber (Jüri üyesi) , Rudy Bond (Yargıç) Konusu:Latin kökenli bir Amerikalı genç babasını bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle birinci dereceden cinayetle suçlanır ve mahkeme önüne çıkarılır. Sanığın kaybettiğini söylediği bir bıçak cinayetin işlendiği odada bulunmuştur, mahkemeye sunduğu savunma oldukça zayıftır ve kurbanın çığlıklarını ve katilin kaçışını duyduklarını söyleyen pek çok tanık vardır, dolayısıyla dava kısa sürecek gibi görünmektedir. Sanık suçlu bulunduğu taktirde idama mahkum edilecektir. Jüri üyeleri kararı açıklamak için odalarından döndüklerinde şaşırtıcı olmayan sonuçlar ortaya çıkar: oniki jüri üyesinden onbiri genç adam hakkında “suçlu” hükmünde bulunmuşlardır. Sekiz numaralı jüri üyesi Davis “suçsuz” hükmü yönünde oy veren tek üyedir. Davis’in jüri üyelerini kararlarını tekrar düşünmeye ve eldeki kanıtları tekrar değerlendirmeye ikna etmeye çalışması esnasında her jüri üyesinin “suçlu” kararı vermesinin arkasında aralarında yabancı düşmanlığı, kanuna aşırı güven, çoğunluğa uyma, geçmişle hesaplaşma gibi farklı kişisel sebepler olduğu ortaya çıkar.. 12 Angry Men izleyebilirsiniz. 12 Angry Men filmini izledikten sonra lütfen yorum yapmayı unutmayınız. İyi seyirler.

Dil

IMDb

Kategori
İzlenmesi Gereken filmler
Etiketler
, ,
İzleme
15.133
Tarih
06 Şubat 2011
Ekleyen
admin

"12 Angry Men" için 3 yorum yapılmış (Siz de görüşlerinizi yazarak diğer ziyaretçilerimize fikir verebilirsiniz.)

  1. meyt477 Aralık 11th, 2011 at 15:53 meyt477

    günümüz türkiyesinin adalet sistemine göndermede bulunabilecek, gerçek adaletin bir kişinin (hakimin) kişisel fantezilerinden ziyade çoğunluğun vicdanıyla yargılanması gerektiğini anlatan güzel bir film … benim notum 10 üzerinden 9

  2. Apachi Haziran 1st, 2012 at 20:38 Apachi

    Harika ve tekrardan harika bir film. Siyah beyaz olmasına veya eski olmasına bakmayın. Bir başyapıt izlemek istiyorsanız hiç durmayın.

  3. cem Aralık 21st, 2013 at 03:28 cem

    fimi çok beyendim mutlaka izlenmesi gerekekn bir film 10 üzerinden 9

Film hakkındaki görüşlerinizi yazabilirsiniz, açılmayan filmler için bilgilendirme yaptığınızda en kısa sürede güncellenmektedir.(Lütfen argo kullanmayın bu şekildeki yorumlar onaylanmamaktadır.)